Skip to main content
0

Koszyk

Czy wiesz, że podczas usuwania owadów z karoserii, możesz uszkodzić ceramiczną powłokę, zmyć wosk, a nawet nieodwracalnie zniszczyć samochodowy lakier? Zanim zaczniesz eksperymentować, lepiej przeczytaj nasz poradnik. Wyjaśniamy, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się śladów po owadach z karoserii.

W tym artykule:

  • Dlaczego tak trudno zmyć ślady po owadach?
  • Usuwanie owadów z karoserii
  • Jaki płyn do usuwania owadów?
  • Usuwanie owadów z lakieru w 5 krokach

Lato to najlepsza pora roku, aby cieszyć się doskonale zadbanym samochodem. Niestety, uciążliwością właścicieli aut, są ślady po owadach na karoserii. Niektórzy nie zwracają na nie uwagi. Inni przypadkowo pozbywają się ich razem z powłoką ceramiczną lub lakierem. Ale są również tacy miłośnicy czystych aut, którzy wiedzą, jaki bug cleaner wybrać, aby skutecznie i bezpiecznie usunąć owady z samochodu. Jeśli chcesz być jednym z nich, po prostu przeczytaj nasz poradnik o usuwaniu owadów z karoserii.

Dlaczego tak trudno zmyć ślady po owadach?

Ślady po owadach, obok asfaltu, ptasich odchodów oraz żywicy, to jedne z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Pierwszym jest skład chemicznych tych zanieczyszczeń. Substancje organiczne, rozpryśnięte na lakierze w wyniku kolizji owada z pojazdem, charakteryzują się bardzo dużą przyczepnością do podłoża. A nawet więcej: wiele z nich wchodzi w reakcję z lakierem, powodując punktowe odbarwienia. 

Po drugie ogromna prędkość przed uderzeniem dosłownie rozsmarowuje robaka na lakierze, a pęd powietrza, opływającego karoserię, błyskawicznie wysusza zaciek. Jeżeli auto zatrzymuje się w słońcu lub lakier był wcześniej nagrzany, pozostałości owadów przywierają do niego jeszcze silniej. Dlatego właśnie gruntowne mycie nawet wysokiej jakości aktywną pianą i spłukiwanie wodą pod ciśnieniem często nie rozwiązuje problemu całkowicie. Usuwanie owadów z samochodu wymaga zastosowania specjalistycznych kosmetyków samochodowych.  

Usuwanie owadów z karoserii

Wiesz z doświadczenia, że usuwanie owadów z karoserii nie jest tak łatwe, jak spłukiwanie luźnych zanieczyszczeń czy nawet zmywanie pyłu z klocków hamulcowych. W tym drugim przypadku możesz jeszcze zastosować specjalistyczny preparat do czyszczenia felg, który rozpuści drobiny z klocków. Ale nigdy nie stosuj środków żrących do usuwania czegokolwiek z lakieru. Niestety, wiele specyfików na insekty, ma w składzie właśnie kwasy lub zasady, które razem ze śladami po owadach, usuwają także powłoki ceramiczne i wosk. Niektóre z nich mogą zmatowić lakier

Na forach internetowych przeczytasz także o środkach, które zawierają cząsteczki ścierne (niektórzy jako domowy bug remover polecają nawet mleczka do mycia zlewów). Czy to dobry pomysł? Doskonały, kiedy szukasz pretekstu do malowania auta. Ale jeśli nie chcesz zarysować karoserii, szerokim łukiem omijaj wszelkie ścierne “kosmetyki”. Przecież do pozbycia się insektów z lakieru nie potrzeba ani substancji żrących, ani szorowania. Można nawet wybrać taki środek na usuwanie owadów z karoserii, który dodatkowo dba o lakier lub naniesione na niego powłoki. Dzięki temu usuwanie owadów z samochodu stanie się nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Jaki płyn do usuwania owadów?

Preparaty na owady w postaci kremów, past czy żeli z reguły zawierają w składzie cząsteczki ścierne, które rysują lakier. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest środek do usuwania owadów z karoserii i szyb w postaci płynu. Uważaj jednak, aby nie kupić preparatu na bazie kwasu lub zasady. Przed zakupem sprawdź informacje na etykiecie o pH produktu. Jeżeli producent nie podaje takich danych, lepiej sięgnij po inny bug remover.

Współczynnik pH określa właściwości kwasowo-zasadowe substancji. Ale nie musisz być chemikiem, aby wybrać najlepsze kosmetyki samochodowe Usuwanie owadów jest bezpieczne przy pomocy W8v2 Bug Remover, na którego etykiecie przeczytasz, że pH produktu jest neutralne dla lakieru i powłok ochronnych. To znaczy że środkiem tym nie zniszczysz powłoki ceramicznej ani nawet woskowania wykonanego w przydomowym garażu. Za to szybko i skutecznie usuniesz ślady po owadach z karoserii samochodu oraz szyb i reflektorów.

Usuwanie owadów z lakieru w 5 krokach

1. Mycie auta rozpocznij właśnie od usuwania owadów z karoserii. Bug cleaner najlepiej nanieść bezpośrednio na wyschnięte zabrudzenia. Zacznij od dokładnego wymieszania środka przez kilkukrotne, energiczne wstrząśnięcie butelką.
2. Załóż rękawiczki i upewnij się, że na czyszczone powierzchnie nie padają i do końca mycia nie będą padać promienie słoneczne.
3. Rozpyl W8v2 Bug Remover bezpośrednio na ślady po owadach i pozostaw na ok. 5 minut.
4. Spłucz zabrudzenia wodą. Bug cleaner jest tak skuteczny, że w większości przypadków nie musisz używać wysokiego ciśnienia. Do usunięcia owadów z szyb i karoserii wystarczy strumień wody z ogrodowego węża.
5. W razie konieczności kroki 3. i 4. możesz powtarzać bez ograniczeń, ponieważ W8v2 Bug Remover jest absolutnie bezpieczny dla lakieru i jego powłok zabezpieczających.

Praktyczny poradnik usuwania owadów z karoserii ✅ Jaki płyn do usuwania owadów?✅ Usuwanie owadów z lakieru w 5 krokach ✅